حفظ حریم خصوصی مزیت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی است

منتشر شده در 25 دی 1395

 

حفظ حریم خصوصی مزیت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی است

 

رییس کل محاکم تهران با اشاره به مزایای فراوان اجرای سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی گفت: یکی از فواید اجرای سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی حفظ حریم خصوصی افراد است.

به گزارش میزان، عباس پوریانی بر لزوم ثبت‌نام همه مردم در سامانه ابلاغ اکترونیک اوراق قضایی تاکید کرد و گفت: یکی از کارهای خوب قوه قضاییه در اجرای ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری بحث ایجاد سامانه ابلاغ الکترونیکی بوده است.
وی افزود: موضوعی که از سوی ریاست قوه قضاییه طراحی شده و آن را به استان‌های کشور ابلاغ کردند؛ البته در این زمینه اطلاع‌رسانی شده اما به اندازه کافی نبوده است.
پوریانی گفت: با توجه به فواید و مزایای این طرح از مردم خواستاریم که نسبت به ثبت‌نام در این سامانه توجه بیشتری کنند.
وی بیان کرد: اکثر مردم فکر می‌کنند که ثبت نام در این سامانه برای طرفین دعوی و کسانی است که که دارای پرونده قضایی هستند اما این گونه نیست و همه افراد جامعه باید نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.
رییس کل محاکم تهران اظهار کرد: افرادی که در سامانه ثنا ثبت‌نام کنند در صورتی که بعدها کسی از او در مراجع قضایی شکایتی را مطرح کند از طریق پیامک و یا ایمیل از آن دعوای مطرح شده آگاه خواهند شد.
وی بیان کرد: از طرفی موضوعاتی مثل اینکه ابلاغ به دست من نرسیده است و امثال آن دیگر برطرف خواهد شد و با ثبت‌نام در این طرح از شکایت مطرح شده با خبر شده و خود را برای پاسخگویی به ادعای مطرح شده از سوی خواهان آماده می‌کند؛ بر این اساس مردم باید به این موضوع دقت نظر بیشتری داشته باشند.
این مقام قضایی با اشاره به مزایا و ویژگی‌های طرح ابلاغ الکترونیکی تصریح کرد: از جمله مزایای این طرح این است که هزینه‌های قوه قضاییه را کاهش می‌دهد. همچنین این طرح باعث می‌شود که وقت‌های رسیدگی تجدید نشوند زیرا یکی از مشکلات ما در روند رسیدگی‌ها این است که نسخه ثانی دادخواست ارسال نمی‌شود و نهایتا باعث اطاله دادرسی می‌شود.
پوریانی توضیح داد: اما با اجرایی شدن این سامانه اطاله دادرسی کاهش می‌یابد و این امر هم به سود قوه قضاییه و هم به نفع مردم است.
رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: این طرح علاوه بر فواید بیان شده فایده‌ای دیگر دارد که آن هم در مسائل و پرونده‌های خانوادگی نمایان می‌شود.
وی گفت: بسیاری از خانواده‌ها و افراد تمایل ندارند که افراد دیگر مثل هم محله‌ای‌ها و همسایگان از مشکلات خانوادگی و پرونده خانوادگی آنها مطلع شوند. با ثبت‌نام در این سامانه دیگر ماموری به منزل طرفین دعوا برای ابلاغ مراجعه نمی‌کند و طرفین از طریق پیامک از ابلاغ خود مطلع می‌شوند یعنی حفظ حریم خصوصی با اجرا شدن این سامانه میسر می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

پیام مدیر

http://vokalayeazadandish.com/images/stories/PictureSamami/Samami49.jpg

 

وبسایت وکلای آزاد اندیش در راستای اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی و قضایی و تبادل افکار در خصوص اخبار مرتبط روز حقوقدانان و ارائه مطالب علمی و سخنرانی ها و همچنین پاسخ به مطالبات و سوالات حقوقی و انتظامی وکلا و کارآموزان و تمامی حقوقدانان و دانشجویان محترم حقوق ایجاد گردیده است. امیدوارم در راهی که آغاز نموده ام با همکاری همه همکاران با موفقیت ادامه دهم. سعی دارم علاوه بر درج دست نوشته های شخصی و ارتباط با دوستان عزیزم، با توجه به تجربه مختصری که دارم، گاها مطالب و مقالات حقوقی تحریر و پاسخگوی سوالات دوستان باشم.

دکتر عبداله سمامی

وکیل دادگستری

بازرس و عضو هیات مدیره بیست و هشتم کانون وکلای دادگستری مرکز

آمار بازدیدکنندگان

3012151
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1283
6681
7964
2978821
64072
93009
3012151

آی‌پی شما: 54.90.119.59
امروز: دوشنبه، 30 بهمن 1396 - ساعت: 13:11:21

ورود به سایت

برای حمایت از ما امتیاز دهید